На роботі не мають права вимагати ПЛР-тест після лікарняного – Ляшко

Вимога тесту ПЛР при виході з лікарняного на роботу суперечить законодавству.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, інформує Фіртка з посиланням на Укрінформ.

“Велика кількість керівників закладів чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати, що це суперечить чинному законодавству”, – зазначив Ляшко.

Він наголосив, що закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які прописані в стандарті надання меддопомоги хворим з COVID-19.

Перша – десять днів від появи перших симптомів і впродовж цих десяти днів протягом трьох днів, коли відсутні симптоми COVID-19. Це, за словами Ляшка, є підставою для переведення хворого в категорію “одужав” і закриття лікарняного.

Друга причина — десять днів від моменту отримання результатів ПЛР і впродовж цих десяти днів, протягом трьох днів відсутні симптоми.

Третя причина – отримання негативного тесту ПЛР.

“Всі ці три фактори є рівноцінними при рішенні про закриття лікарняного. Тому не повинно бути ніякого булінгу, ми можемо спокійно допускати людей, які перехворіли, в колектив. Є рекомендації ВООЗ і стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один з цих критеріїв дотриманий, то людина не може інфікувати інших”, – сказав Ляшко.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: