Краса

Навіщо Бистрицька бинтувала обличчя на ніч і від яких продуктів завжди відмовлялася

Розповідаємо про секрети краси великої актриси ХХ століття, один з яких трансформувався в сучасний метод боротьби зі зморшками.

Багато хто пам’ятає Еліну Бистрицкую, яка підкорила глядачів своїми ролями в картинах «Тихий Дон» і «Незакінчена повість». Померла радянська акторка в 2019 році, на 91-му році життя. Вона до останнього виглядала молодше своїх років, виділялася гордовитою поставою і прекрасною фігурою. Так у чому ж головні секрети краси і стрункості Еліни Бистрицької?

Про своє здоров’я актриса серйозно перейнялася вже в зрілому віці. З 28 років стала активно займатися спортом, стежити за харчуванням.

Так, фітнесом Бистрицька займалася 1-2 години кожен день. Комплекс зазвичай складався з простих вправ з гімнастики та балету з гантелями по 0,5 кг, гімнастичною палицею і обручем. За словами актриси, головне в заняттях – це регулярність.

Що стосується харчування, то тут Еліна Бистрицька дотримувалася розумного обмеження, а також відмовлялася від смаженого, жирного, солоного, маринованого, гострого, червоного м’яса і продуктів з додаванням цукру. На постійній основі в її раціоні були присутні курка, сир і свіжовичавлений сік з моркви, несолодких яблук та буряків. А залишився від вичавлювання соку макуха вона додавала в сир або готувала на його основі дієтичне овочеві супи (читайте також: 7 небезпечних коштів з косметичок радянських жінок, якими користувалися наші мами – зараз таке не дістати).

Якщо я сьогодні в хорошій фізичній формі, це головним чином тому, що я почала серйозно ставитися до фізкультури, питань харчування та особистої гігієни майже півстоліття тому, точніше, з двадцяти восьми років. І зауважте, що в ті часи не було жодних фітнес-клубів, тренажерів. . . Про секрети краси ніхто не говорив. Але вже тоді я зрозуміла, що не можна покладатися тільки на природу, що у величезній мірі ми самі робимо себе.

Головний б’юті-секрет зірки, який з 29 років допомагав їй боротися з ознаками старіння, полягав в еластичному бинтуванні обличчя на ніч.

«Щоб не утворилися зморшки, я на ніч фіксувала шкіру обличчя еластичними бинтами: один бинт поперек чола, інший – від підборіддя до маківки. На очі обов’язково темна пов’язка. На область горла ще одна пов’язка з червоної тканини – це щоб зберегти мелодійний тембр голосу. І так кожен вечір», – розповідала Бистрицька.

А що про це думає косметолог?

Саме еластичне бинтування особи на ніч дозволило їй зберегти чіткий овал обличчя, гладкий лоб і розкриті очі на довгі роки. До речі, цією жіночою хитрістю користувалися багато красуні в радянський період: пов’язка, калька на лоб, приклеєна на жирний крем, монетка або пуговка, приклеєна на межбровное простір, – все для того, щоб сформувати нову м’язову пам’ять, усвідомлену звичку (читайте також: Косметологи Шишлакови назвали 10 звичок, які зістарити вас раніше часу).

Уявляєте, в яке шикарне час ми живемо сьогодні: тепер не потрібно довго бинтувати обличчя і використовувати інші підручні засоби, щоб підтримати м’язи в нормотонусе. Так як з’явився сучасний метод – кинезиотейп.

Що таке кинезиотейп і як він працює?

Кіпеѕіо в перекладі – «рух», tape – «стрічка», яка не сковує руху. Основна властивість тейпа – це його еластичність, за рахунок якої тейп буде працювати для:

  • нормалізації м’язового тонусу;
  • поліпшення лім
  • внаслідок чого можна позбутися від зморшок, набряків, поліпшити колір і якість шкіри.

Властивості кинезиотейпа наближені до властивостей здорової шкіри людини: еластичність (розтягнення) 130-140%, повітряна та водна проникність. Іншими словами, вона стискається, скорочується, дихає, працює, як ваша друга здорова шкіра.

З віком на шкірі обличчя починають з’являтися зморшки і складки. І перші зморшки, які ми спостерігаємо, – мімічні. Вони з’являються з-за гипертонусного стану м’язів, це міжбрівні зморшки, поперечні, «гусячі лапки».

Не варто забувати, що шкіра – це орган дотику, який через рецептори передає сигнал у головний мозок, таким чином, у нас формуються нові нейронні зв’язки, які відновлюють тонус м’язів, формують нову м’язову пам’ять і усвідомлену міміку.

Тейп не тільки піднімає шкіру, передає сигнал, але також масажує її. Таким чином тканини розслабляються, поліпшується відтік лімфи, збільшується кровотік, і ми бачимо вже здорову шкіру, розгладжені зморшки – і все це за рахунок нормалізації тонусу м’язів.