Кохання

Питання – відповідь: які види-рівні любові існують?

Фізична любов, плотська (ерос)

Цей вид любові, пов’язаний з тим, що приємно нашим фізичним тілам. Їжа, питво, секс і догоджають саме людських тіл і бажанням.
Кохання ерос не погана, але це найбільш небезпечний вид любові, здатний призвести до виникнення пристрасті. Молодші матриці 1 і 2 рівнів, в основному, живуть цим рівнем любові, часто не розуміючи, що передозування будь-якої з вищеназваних “приємностей” може виявитися руйнівною.

Емоційна любов, дружня (филео)

Її часто називають “братньою любов’ю”. Цей вид любові пов’язаний з нашими емоціями і є ключовим у “закоханості”. Така любов простягається набагато далі просто фізичної любові, тому що вона проникає глибоко в наші почуття. Ця любов прекрасна, і саме завдяки цій любові багато хто з нас вступають у шлюб і сподіваються жити після цього разом довго і щасливо. Проблема з такою любов’ю полягає в тому, що вона зосереджена на почуттях, емоціях, а ті в свою чергу ненадійні. Багато шлюби руйнуються з-за цього.

Родинна любов (сторге)

Мова йде про кохання-прихильності, характерною для відносин родичів, щось на зразок сімейного почуття. Любов батьків до дітей і дітей до батьків – приклад любові-сторге.

Духовна любов (агапе)

Духовна любов не пов’язана з еросом або филео. Вона знаходиться глибоко всередині нашого людського духу.
Агапе неэгоистично піклується про інших.

Ісус Христос сказав: “Ніхто не має більшої любові, ніж та, щоб хто-небудь своє життя поклав за други своя”.

Відносини, що будуються на цій любові-агапе, сильні, правдиві та довговічні, тому що вони не залежать від фізичної або почуттєвої складової.

Апостол Павло казав:

“Любов долготерпелива. Любов добра; вона не ревнує. Любов не вихваляється, не буває гордовитої; не надходить непристойно, не шукає свого, не дратується, не веде рахунок зла; не тішиться неправедності, але радіє разом з істиною; все покриває, всьому вірить, на все сподівається, все терпить. Любов ніколи не минає”.

Висока любов не падає з небес, хоча дається, схоже, саме звідти. Якщо точніше, то вона досягається. Приходить тоді, коли людина перестає вимагати її від долі, стаючи вистражданим результатом його прагнення до усвідомленості.
Шлях, що веде до такої любові, тернистий. Він має свої етапи і свої випробування.

Людська душа пам’ятає Божественну любов-агапе, але помилково шукає її в земних партнерах, вставляясь в них емоційно та енергетично. Ця “вставленность” ЗАВЖДИ закінчується болем і стражданнями з-за зради партнера (друга, родича), в якому поступово яскраво проявляється темна сторона його особистості. По суті, ми самі провокуємо на це, створюючи для себе з нього кумира. А в пріоритеті повинна бути Божественна любов-агапе.

І така підміна говорить про порушення людиною духовних законів, що, безумовно, ЗАВЖДИ має свої негативні наслідки.
Таким чином, виходить, що на шляху пошуку любові людина плутає одне з іншим, починаючи задовольнятися першими трьома видами, тобто по суті сурогатом – поверхневими відносинами, легко досяжними, пристрасними, але в духовному плані нічого не дають душі.

Це не означає, що ми завтра ж повинні відмовитися від перших трьох ступенів любові, але треба докласти зусиль, щоб досягти четвертої.