Кохання

Чому ревнощі і контроль безглузді

Нерідко стикаюся з історіями, коли людина систематично відчувають почуття ревнощів по відношенню до свого партнера і, як наслідок, починає жорстко його контролювати, наприклад, переглядати повідомлення, відстежувати, не поставив партнер лайки в соц. мережах представникам протилежної статі, або ж влаштовує «допит з пристрастю», щоб з’ясувати, з якої причини партнер затримався на роботі, не підвозив додому симпатичну (симпатичного) колегу та ін. При цьому ревнивець відчуває і смуток, і сумніви, і тугу, і образу, і гнів, і злість на свою слабкість, і гостро відчуває свою безпорадність. Отже, ревнивець страждає, бо «муки ревнощів» порою «накривають з головою» і стають нестерпними.

Ревнувати можна як «за», так і без.

Причин ревнощів «без приводу» може бути безліч:

невпевненість у собі (занижена самооцінка)

отримані в дитинстві і «не опрацьовані» психотравми, у результаті яких людина відчуває себе в безпеці лише за умови постійного тотального уваги свого партнера

наявність у людини вродженої риси характеру, яка проявляється у вигляді хронічної ревнощів (притаманна багатьом кавказьким чоловікам)

#ревнощі як результат проекції і перенесення – в даному випадку людина сама хоче змінити свого партнера, але пригнічує це бажання і приписує його своєму партнеру, будучи переконаним в тому, що це партнер так пристрасно жадає зради

марення ревнощів або наявність у людини інших захворювань з області психіатрії

Але в цій статті я хотіла б розібрати ревнощі у випадках, коли привід має місце бути, наприклад, партнер був помічений за фліртом, звинувачений у зраді, є прихильником переконання про те, що всі люди полігамні та ін. , а ось його «другій половині» такі поведінка і переконання доставляють душевні страждання, в результаті чого вона, «друга половина», або «страждає мовчки», пригнічуючи свої почуття і не показуючи їх партнерові, або «влаштовує сцени ревнощів» і займається тотальним контролем пересувань і дій своїй полігамної «другої половини».

Пропоную поміркувати, а чи потрібно це – перебувати у відносинах з полігамних людиною, який легко може «зірватися» і, змінивши, заподіяти вам душевні страждання? Виправданий тут тотальний контроль?

Ні, не виправданий і ось з яких причин:

Є люди, моногамні по своїй природі, а є, навпаки, полігамні.

Моногамний людина має моральні переконання, що партнер є «тим, кого він шукав», «супутником по життю», «спорідненою душею» і пр. , йому не потрібно шукати «яскравих відчуттів на стороні», та й бажання немає – отже його все влаштовує, а «від добра добра не шукають», як мовиться, та й навіщо створювати загрозу відносинам, які його влаштовують? Полігамний ж людина має зовсім інші переконання, тобто флірт і/або зрада для нього цілком прийнятні і він не вважає, що це аморально і непорядно по відношенню до свого партнера, а значить і не буде відчувати почуття провини за свої вчинки. При найменшому ослабленні контролю (що рано чи пізно станеться) полігамний людина «поведеться на свої інстинкти» і порушить встановлені вами табу.

Немає сенсу ревнувати і контролювати партнера, який зраджує «машинально», з причини невпевненості в собі і внаслідок прагнення самоствердитися за рахунок незліченної безлічі любовних перемог. Чи довго ви зможете «тримати в їжакових рукавицях»?

Є пари, для яких «вільні стосунки» – норма, але дані переконання повинні бути обопільними і не завдавати нікому з партнерів страждань. Якщо ж ви не готові прийняти «полігамних поглядів на життя» вашої другої половини, чи не краще знайти прихильника моногамії? Повірте, моногамних людей не менше, ніж полігамних. Все-таки питання про «моногамії-полігамії» відноситься до важливих тем, а в гармонійних відносинах на життєво важливі теми у партнерів повинні бути подібні погляди і переконання. Зрештою, не варто ігнорувати психосоматичний теза «Всі хвороби від нервів». Любіть себе і не пов’язати своє життя з людьми, відносини з якими приносять вам страждання і масу негативу.

Запис на консультацію:

e-mail:

Telegram: @elenaandreevablog

Працюю в зручному для вас месенджері (Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Olympus, FaceTime) у відео, аудіо або чат-форматі.

Мій канал на Ютубі

Посилання на мій канал в Телеграмі «РЅУхология без води» Там ви знайдете прості техніки та рекомендації для самостійного надання собі психологічної допомоги.