Путін погрожує “важкими наслідками” за спроби “розірвати” РПЦ

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Російська православна церква робить багато для зміцнення культурних і гуманітарних зв’язків РФ зі співвітчизниками з усього світу і зараз багато хто намагається “розірвати ці пута”.

Про це він сказав на VI Всесвітньому конгресі російських співвітчизників, які проживають за кордоном.

За його словами, зараз багато хто намагається різними способами їх розірвати, “розірвати ці пута, розтягнути по національних квартирах”.

“Хочу підкреслити одне – політиканство в такій чутливій сфері завжди оберталося важкими наслідками. І перш за все для тих, хто це робить”, – пригрозив Путін.

Він додав, що борг Росії – “зробити все для збереження духовної та історичної єдності”.

Раніше патріарх Московський Кирило заявив, що надання Константинополем томосу Україні – це “глобальний замовлення” на руйнування Російської православної церкви.

11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.

Також синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь на дії Константинополя щодо України.

15 жовтня синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Синод Російської православної церкви за кордоном, який базується в Нью-Йорку, також заявив про припинення “євхаристичного” спілкування зі Вселенським патріархатом.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Залишити відгук