Рада схвалила штрафи за неносіння маски у громадських місцях

Верховна рада підтримала законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за порушення карантинних обмежень, зокрема неносіння маски у громадських місцях.

Законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби під номером 3891 підтримали 262 народних депутати, інформує Суспільне.

Як йдеться у пояснювальній записці, проєкт закону пропонує статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнити ч.2, передбачивши адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Порушення цього правила передбачає штраф у розмірі від 170 до 255 гривень.

Штраф може стягуватися на місці за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Що відомо

  • Очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов закликав Верховну раду підтримати законопроєкт про посилення відповідальності за відсутність маски.
  • За словами Степанова, штраф за відсутність маски людям виписуватимуть на місці.
  • Адвокат Іван Ліберман розповів Суспільному, що штрафи за неносіння масок у громадських місцях передбачені нормативно-правовими актами, проте більшість осіб, які порушили цю вимогу, до відповідальності не притягнули. Він пояснив, чому такі справи “розвалюються” у судах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: