РосЗМІ назвали можливу дату й “формулу” обміну з ОРДЛО

Київ і Донбас у неділю, 29 грудня, передадуть одне одному близько 200 утримуваних осіб у рамках “великого обміну”, про який домовилися лідери “нормандської четвірки” на саміті в Парижі.

Джерело: російський “Интерфакс” із посиланням на “джерело в групі з організації мінських переговорів”, російський “Коммерсант” із посиланням на два джерела, hromadske з посиланням на заяву з ОРДО

Пряма мова джерела “Интерфакс”: “За підсумками відеоконференції (Тристоронньої контактної групи – ред.) сторони домовилися про гнучку формулу обміну. ​​Це стало компромісним варіантом, оскільки відкладати процедуру далі через такого роду технічні причини не можна було. Сторони мали до Нового року реалізувати рішення “Нормандського саміту”.

  1. Домовитися про чітку формулу ж не вдавалося через позицію частини полонених із обох сторін, які відмовляються брати участь в обміні…

При складанні списків на обмін були недбалості. Так, у списках опинилися засуджені на Україні за перевищення посадових повноважень уродженці Києва. Вони опинилися в числі тих, хто відмовився від участі в обміні”.

Деталі: За словами співрозмовника російського агентства, 27-28 грудня ще належить завершити опитування всіх потенційних учасників обміну і отримати від них згоду чи відмову – потім буде сформульована остаточна формула.

За словами джерела, “поки верифікація більшості учасників обміну не проведена, можна припустити, що вдасться обміняти в цілому трохи більше 200 осіб“.

Раніше передбачалося обміняти близько 300 осіб.

Газета “Коммерсант” із посиланням на два джерела, посвячені у зміст переговорів, також повідомляє що Київ і представники ОРДЛО домовилися здійснити обмін 29 грудня.

До цієї дати належить здійснити ще одну процедуру: перевірити, чи є добровільною відмова від обміну близько 40 осіб із числа тих, кого Київ готувався передати ОРДЛО.

Це має зробити координатор підгрупи ТКГ з гуманітарних питань Тоні Фріш. Він приступить до перевірки 27 грудня, повідомила “Ъ” представник т. зв. “ЛНР” у гуманітарній підгрупі Ольга Кобцева.

Точну кількість тих, хто підпаде під новий “великий обмін”, ніхто зі сторін не назвав.

“Громадське” повідомляє, що ввечері 26 грудня у так званій “ДНР” заявили, що обмін відбудеться 29 грудня у форматі “87 на 55 осіб“.

Українська сторона поки не підтвердила формат і дату обміну.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: