Діти

Розповідаю, чому моя дитина постійно виграє у дитячих конкурсах малюнка

Здавалося б, секрет простий, якщо мама – художник, то вона завжди допоможе і перемога в кишені. В реальності ж ситуація абсолютно протилежна. Мій син часто виграє тому , що я йому ніколи не допомагаю!

Як таке можливо? Спробую пояснити. .

Ви хоч раз бачили малюнки, надані на дитячий конкурс? Там же кожну другу роботу малювали мама з татом або педагоги, дитячого в них нічого немає, ні ідеї, ні виконання. І комісія, де часто знаходяться люди з професійною художньою освітою, прекрасно це бачить і розуміє. “Руку” дорослого переплутати з дитячої нереально.

Різниця криється в побудові композиції, чіткості ліній і мазків, стереотипності мислення. Природно, компетентні судді ніколи не віддадуть перемогу “дорослому” творчості.

А діти. їх власні роботи виділяються відразу. У них є особлива чарівність наївності, щирості, яке так легко знищити невмілим дорослим втручанням. Тільки досвідчений наставник здатний поєднати атмосферу дитячого малюнка з високим рівнем виконання.

Малював дитина 6 років. Зверніть увагу на летючу качку, дорослий таку не придумає.

Коли син малює, я намагаюся не брати в руки олівця і фарб. Не змушую переробляти непропорційні фігури, дивного вигляду дерева та будівлі. Це – його малюнок і його бачення світу. Часто батьки вчать дітей малювати “правильно” – стандартні ялинки, дерева, будиночки, чоловічків, тим самим стандартизируя дитячу фантазію. Це помилка. Малюнок позбавляється родзинки і шансу на перемогу в конкурсі.

Краще рішення – допомогти дитині радою. Пояснити, як краще розмістити об’єкти на аркуші намалювати крупніше, що дрібніше, як пропрацювати деталі, додати виразності. Можна разом підібрати техніку виконання – графіка, акварель, гуаш.

  • На малюнку багато дрібних деталей, ліній, візерунків – значить, вибираємо графічні матеріали (олівці, ручки, крейда).
  • Малюнок повинен виглядати повітряним, невагомим, ніжним – беремо акварель. Варто відзначити, що це один із самих примхливих матеріалів і не всі діти вміють працювати аквареллю. Помилки у такому малюнку виправляти складніше.
  • Планується яскравий, барвистий сюжет без занадто дрібних деталей – використовуємо гуаш. Вона повинна бути свіжою, не застиглою. Гуашшю легко працювати навіть маленьким дітям, так як вона допускає багаторазове виправлення помилок.

Криво, косо, непропорційно. але це робота переможця обласного етапу. 8 років.

Ще одне завдання батьків – простежити, щоб дитина не змальовував сюжет з книжки чи з інтернету. Плагіат не допустимо, навіть частковий. Можна лише подивитися деталі, наприклад, як зобразити костюм героя або намалювати збрую коня.

Ну і важливо вчасно закінчити роботу. Я серйозно). Коли я працювала викладачем у художній школі, для багатьох дітей це було основною проблемою. Одні не вміють доводити почате до кінця, інших же доводиться вчасно зупиняти.

Сподіваюся стаття здасться вам корисною!

Якщо виникли запитання – із задоволенням відповім.

Творчих успіхів вашим дітям! !

Підписуйтесь на мій канал, порадуйте автора! ))