Стало відомо, скільки франківців вже змінили місце голосування

За даними  Державного реєстру виборців, найбільше громадян, які вирішили змінити виборчу адресу, зареєстровано в Івано-Франківській міській громаді.

Про це сьогодні на пресконференції повідомив координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт, передає Фіртка.

Зокрема, станом на 4 вересня, 78 іванофранківців голосуватимуть не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання в інших регіонах, а 86 громадян звернулися до реєстру виборців, аби проголосувати за місцем фактичного проживання в Івано-Франківську. Ще 10 жителів Франківської громади змінили виборчу адресу в межах громади.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року набув чинності Виборчий кодекс, в якому закладено норми законопроєкту №6240, що передбачав можливість для всіх виборців голосувати за місцем фактичного проживання, в тому числі й на місцевих виборах. Ці новації спільно з народними депутатами розробляли також експерти громадських організацій, зокрема і Громадянської мережі ОПОРА.

«Тепер усі мобільні всередині країни громадяни зможуть змінити або визначити свою виборчу адресу та проголосувати за місцем фактичного проживання на всіх видах виборів. Це не доведеться повторювати перед кожними виборами, якщо людина не змінить місце проживання», – пояснив Богдан Морикіт.

Нагадаємо, завтра, 5 вересня, в Україні офіційно стартує виборча кампанія. Виборці мають ще тиждень, щоб змінити місце голосування.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: