Город

Три підживлення абрикоса

Плоди абрикоса дуже корисні і тому дуже часто зустрічаються на дачних ділянках. Абрикоси можна вживати в їжу в сирому і сушеному вигляді, можна з них готувати соки і джеми. Поживні речовини абрикоса не сильно губляться при термічній обробці, тому їх використовують в кулінарії.

Для отримання хорошого урожаю я підживлюю дерево абрикоса на протязі всього сезону, поки воно не пішло на зимову сплячку. Про те, коли, чому і як підгодувати абрикос, я докладно розповім.

Перше правило підживлення абрикоса – це те, що треба починати підгодовувати деревця тільки на третій рік. До цього вони самостійно харчуються без нашого втручання.

Весняна підгодівля

Навесні, коли наше дерево прокидається, потрібно трохи йому допомогти. Для цього я підживлюю абрикос азотовмісні препаратами.

Дерево бажано підживити в рідкими підгодівлями для того, щоб мікроелементи швидше всмоктувалися через кореневу систему.

Я дуже люблю натуральні органічні добрива і тому раджу підгодувати абрикоску розведеним пташиним або коров’ячим послідом. Це допоможе збагатити грунт поживними речовинами та підгодує азотом наше дерево.

Для підгодівлі я роблю невеликий рів навколо дерева, рихля грунт сапкою, відступаючи від стовбура приблизно на 30-40 см. Добре поливаю землю і тільки потім додаю туди розчин для добрива.

Також можна додати потім у цей рів компост або золу. Зола сприяє росту нових пагонів і формування кісточок у наших абрикосів.

Можна використовувати такі мінеральні добрива як аміачну селітру, сірчанокислий калій або калієву сіль.

Підгодівля абрикоса після збору врожаю

Наступна підживлення абрикоса буде влітку, після збирання врожаю. Бажано зробити позакореневу підгодівлю методом обприскування. Для такої підгодівлі я здобуваю в спеціалізованому магазині якесь комплексне добриво для плодових дерев. Дотримуючись інструкції підживлюю деревце.

Підгодівля абрикоса на зиму

Восени наш абрикос готується до зимової сплячки. І ми йому допоможемо, подкормив препаратами, що містять кальцій, фосфор і калій. Для такої підгодівлі теж краще придбати комплексне добриво для плодових дерев з вмістом цих елементів. Бажано проводити підгодівлю кореневу.

Можна приготувати склад і самим. Візьмемо 2 столові ложки суперфосфату, 3 столові ложки аміачної селітри, 2 столові ложки сірчанокислого калію, це змішуємо з 10 літрами води.

Знову робимо борозенку на відстані 30-40 см від рослини, добре рихлим і додаємо в цю канавку золи або доломітового борошна. Після цього добре поливаємо і вносимо наш живильний розчин.

Через добу після добрива потрібно рясно полити наш абрикос.