У додатку “Дія” з’явиться е-свідоцтво про народження

Уряд на засіданні 23 вересня схвалив постанову про запровадження цифрового свідоцтва про народження дітей віком до 14 років. Тепер Міністерство цифрової трансформації внесе його до додатку “Дія”, інформує Суспільне

“Раніше свідоцтво про народження було лише в паперовому вигляді. Відтепер документ також відображатиметься в мобільному застосунку “Дія” в обох батьків”, — цитує Урядовий портал міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

За його словами, разом зі свідоцтвом також відображатиметься і актуальна прописка дитини. Відтепер електронне свідоцтво про народження має таку ж юридичну силу, що й паперове.

Ухвалена постанова визначає порядок замовлення, формування, пред’явлення та встановлення достовірності е-свідоцтва про народження. Також постановою визначено можливість передавання цифрового свідоцтва про народження у вигляді електронних копій. У Мінцифри пообіцяли незабаром запустити бета-тестування електронного свідоцтва про народження в додатку “Дія”.

Що відомо

  • Кабінет міністрів змінив постанову про е-паспорт громадянина України та розширив перелік операцій, які можна буде зробити за допомогою додатку “Дія”.
  • Уряд ухвалив проєкт закону, який дасть українцям можливість подорожувати літаками в межах України за внутрішнім е-паспортом або е-паспортом для виїзду за кордон.
  • З лютого 2020 року в Україні з’явилося цифрове водійське посвідчення у додатку “Дія”

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: