У Празі вогонь майже повністю знищив дерев’яну церкву з України

У Празі в Садах Кінських майже повністю згоріла дерев’яна церква святого Михаїла, яку на початку минулого століття привезли з України. Для гасіння будівлі залучили шість рятувальних бригад.

Як повідомляє місцеве видання Novinky, було оголошено другий рівень тривоги, передає Суспільне.

Вогонь охопив нижню частину дерев’яної конструкції церкви й пізніше пожежники повідомили, що полум’я знищило практично всю будівлю, а її вежа завалилася.

“Ми дістали з церкви кілька балонів з пропан-бутаном під тиском, які охолодили”, – заявив представник пожежної команди Мартін Кавка.

У Празі вогонь майже повністю знищив дерев’яну церкву з України

Будівля церкви згоріла

За його словами, вогонь завдав великої шкоди, однак ніхто не постраждав. Наразі причин пожежі встановлюються. За словами пожежників, складний рельєф території, на які розташована церква, не дозволив пожежникам прибути на місце пожежі якнайшвидше.

Посол України у Чехії Євген Перебийніс також відреагував на пожежу.

“Я вражений звісткою про пожежу в церкві святого Михаїла. Вона була перевезена до Праги з території України і, таким чином, є одним зі сполучних “мостів” між Україною та Чехією. Ми закликаємо поліцію детально розслідувати цей інцидент. Ми вважаємо що відновлення цього унікального пам’ятника є справою честі для всіх нас”, – написав він у Twitter.

ДовідкаЦерква святого Михаїла – це дерев’яна церква, побудована в другій половині 17 століття в Україні. У першій половині 20 століття її розібрали та перевезли в Сади Кінських, де вона стала частиною колекції етнографічного музею. Церква побудована у так званому бойківському стилі з елементами народного бароко. Вона має близько 14 метрів в довжину і вісім метрів в ширину. Висота вежі становила близько 17 метрів. З 2008 року храм використовується православною церквою.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: