Від землетрусу у Туреччині загинули сто людей, ще майже тисяча поранених

Унаслідок землетрусу силою до 7 балів за шкалою Рихтера, епіцентр якого виник в Егейському морі на північний схід від грецького острова Самос, у місті Ізмір у Туреччині загинули 100 людей, а 994 — поранені.

Про це повідомляє Управління з надзвичайних ситуацій країни, пише Типовий Франківськ.

Також, за їхніми даними, 847 із 994 постраждалих вже виписали з лікарень, натомість 147 громадян досі перебувають на лікуванні.

Пошуково-рятувальні роботи тривають у 5 будинках, у 12 роботи вже закінчені. До пошуково-рятувальних операцій залучені 7 985 рятувальників, 25 пошуково-рятувальних собак та 10 731 транспортний засіб.

Станом на ранок 3 листопада після основного землетрусу зафіксовано 1 464 афтершоки, 44 з них мали силу понад 4 бали за шкалою Ріхтера.

Нагадаємо, землетрус стався у п’ятницю, 30 жовтня, вразив і грецький острів Самос. Там загинули двоє підлітків — 17-річний хлопець і 15-річна дівчина, на яких впала стіна у вузькому провулку. Про інших постраждалих не повідомлялося.

Навіть через два дні після землетрусу як у Туреччині, так і в Греції зафіксували афтершоки — підземні поштовхи, які слідують за землетрусом. З турецького боку їх виявили майже тисячу, зокрема 43 були потужністю в 4 бали за шкалою Рихтера.

Туреччина перебуває на низці тектонічних розломів, а тому землетруси трапляються там часто. У 1999 році внаслідок двох потужних землетрусів на північному заході країни загалом загинули 18 тисяч людей.

Крім того, з початку цього року в Туреччині стався принаймні один потужний землетрус — на сході країни в провінції Елязиг (внаслідок якого загинули щонайменше 38 людей). А на кордоні Туреччини й Ірану стихія в лютому забрала життя щонайменше дев’яти людей.

 


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: