Діти

Дитина плаче. Це шкідливо?

Дитина плаче, мама плаче, тато плаче. всі ридають.

Ох, вже ці дитячі сльози! Стільки міфів з ними пов’язано: можна плакати, не можна плакати, шкідливо, корисно, а скільки? А якщо «заходиться в істериці? Ааа! ! !

Мабуть, висловлю свою точку зору на дитячі сльози. Я за те, щоб дитина плакала. Але! Є важливе «але»! Дитина обов’язково повинен плакати в підтримуючих обіймах. У батьківських, в обіймах близької людини, або того, кому дитина довіряє.

А в самих по собі сльозах нічого страшного немає. Сльози – це вираження почуттів, сильних внутрішніх переживань. Сльози, виплакані в обстановці підтримки, несуть полегшення, звільнення, облегчаю біль, навіть фізичну.

Через сльози дитина скидає свою напругу. Ще раз повторю В ПІДТРИМУЮЧИХ ОБІЙМАХ. Просто цей момент часто упускається з виду. Коли мама займається своїми справами, ігнорує, лає, залякує – це не про підтримку.

У дитячих сльозах немає нічого страшного. Інше питання, що часто дитячі сльози дуже важко виносити дорослим, зберігати поруч з сумували дитиною стійкість, проявляти турботу, особливо, якщо це «сльози без причини».

І тоді піднімається сильний гнів від безсилля впоратися зі своїми сильними почуттями. І тоді хочеться скоріше «заткнути» дитини. Хочеться, щоб він не плакав. Хочеться з ним що-небудь скоріше зробити.

В цьому випадку краще постаратися допомогти собі, себе підтримати, тому що правда важко.