Космос

Невідомий зоряний потік помічений на межі Чумацького шляху

Дослідники під керівництвом доктора Ян Юна і доктора Чжао Цзинкуня із Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) виявили раніше невідомий науці зоряний потік, який спрямовується з карликової галактики в наш Чумацький Шлях.

Результати дослідження в журналі The Astrophysical Journal Letters, а коротко про нього Phys. org. Астрономи виявили новий зоряний потік, що виходить з карликової галактики, аналізуючи огляд даних космічного апарату Gaia (DR3).

Крім того, автори роботи використовували алгоритм під назвою Stream Scanner, заснований на методі узгодженої фільтрації, який самі ж і розробили. “Цей алгоритм призначений для виявлення потоків шляхом об’єднання власних рухів і

Попутно учені перевірили, чи не є Янцзи штучним сигналом. Виявилося, що ні, не є. Вимірювання показали, що новий зоряний потік має ширину 1,9 градуса і довжину 27 градусів, він знаходиться на відстані 9,12 кілопарсеків від Сонця. Дослідники також виявили, що відоме науці кулясте скупчення Pal 1 досить близько до Янцзи за такими характеристиками, як кутовий момент і енергетичний простір. А так званий Антицентральний потік (ACS) знаходиться майже на орбіті Янцзи. Отримані результати говорять про те, Янцзи може мати тісний зв’язок із Pal 1 і з ACS.

“Потоки уламків карликових галактик є ключовими матеріалами для розкриття галактичної структури і еволюції. Янцзи повинен допомогти у вивченні історії злиття Чумацького Шляху”, – вважає доктор Чжао. Пояснимо, що наша галактика Чумацький Шлях планомірно протягом всієї своєї історії збільшує свою масу за рахунок злиття з сусідніми маломасивними карликовими галактиками.

Деякі з цих галактик відчувають потужні гравітаційні приливні сили під час свого звернення навколо Чумацького Шляху. З-за цього вони починають втрачати частину своїх зірок. В результаті з однієї, а іноді і з обох сторін карликових галактик з’являться приливні хвости, відомі як зоряні потоки.