Спорт

Як поєднувати біг і роботу

Біг – один з найбільш простих і здорових способів привести себе в форму і зарядитися енергією по максимуму. При цьому біг не вимагає покупки абонементів у зал, дорогого устаткування і будь-яких фінансових витрат, крім купівлі хороших бігових кросівок і зручної форми. Так чому ж так мало людей займаються бігом, хоча багато зізнаються, що були б не проти почати? Відповідь проста: робота. Робочий графік не завжди дозволяє вписувати біг після роботи в регулярні тренування, особливо якщо навантаження на службі доповнено турботою про сім’ю, прибиранням, готуванням і тисячею інших важливих справ.

Чи можна в таких умовах знайти час на тренування і зробити біг корисною і регулярної звичкою? Ми впевнені, що так. Пропонуємо кілька порад на цей рахунок – спробуйте, викроїти час для себе і свого здоров’я не так складно, як здається.

Планування

Спонтанність і любов до імпровізації – чудовий навик, однак в умовах обмеженого часу він не працює вам на руку.

  • Спробуйте привчити себе складати список справ заздалегідь – наприклад, у вихідні на весь тиждень.
  • Розподіліть по днях важливі справи, роботу, сім’ю та інші, потім додайте менш важливі – хобі або зустрічі з друзями, а потім доповніть графік самими простими справами, які займають час – походи в магазин, на манікюр, вигулювання собаки.
  • Оцініть свою завантаженість і виберіть найменш забиті дні для тренувань – нехай спочатку це буде один день в тиждень, потрібно ж з чогось починати. І постарайтеся перестати затримуватися на роботі – це ваш особистий час, не варто їм жертвувати.

Пріоритети

Планування допомагає наочно побачити ваші пріоритети.

Які справи ви не можете відкласти, які можна зробити трохи швидше, а які зовсім не так важливі в порівнянні із тренуванням, яку ви давно хочете провести.

Свідомо «шкідливих» справ можна виділити багато часу у соцмережах – спробуйте скоротити серфінг в інтернеті, встановивши лічильник або навіть блокіратор доступу до соцмереж.

Так ви зможете витрачати, наприклад, не більше години на добу на це, а решту часу провести з більшою користю – на бігу.

Щоденник тренувань

Конкретна мета завжди робить ідею більш реальною. Якщо ви знаєте, з яким темпом і скільки кілометрів вам потрібно пробігти, ви знаєте, скільки часу це займе тренування, а це набагато простіше втиснути в графік, ніж абстрактне «біг».

Скільки годин бігати?

  • Почніть з малого або середнього темпу.
  • Наприклад, щоб пробігти 10 км в середньому темпі (десь кілометр в 5-5. 30 хв), вам знадобиться десь годину.
  • Плюс розминка – сміливо закладайте 1. 15 і шукайте час у графіку.

Записи

Навіть якщо справа здається дрібним, запишіть його.

Не навантажуйте свою пам’ять тим, що можна і не запам’ятовувати – довірте дані блокноту або смартфону, а зекономлену енергію витратьте на фізичні вправи.

Як тренуватися, якщо працюєш? У будь-який вільний час. Працюєте недалеко від дому? Освойте коммьют-раннинг – це так званий «біг по справах».

Можна повертатися з роботи в комфортному біговому темпі – чому ні? Або використовувати обідню перерву для тренувань, якщо в офісі є душ.

До речі, побігати – дуже корисно для мозку, оскільки під час бігу він насичується киснем і дозволяє вам працювати продуктивніше. У вас окремий кабінет або ви працюєте з дому? Ваш вибір – бігова доріжка. Завжди під рукою і можна використовувати без відриву від робочих справ.

Бігові клуби

Якщо ваші відносини з колегами таке дозволяють, запропонуйте організувати корпоративний біговий клуб.

Це об’єднує і дозволяє в цілому зробити спорт частиною вашого життя.

Якщо ж на роботі цього робити не хочеться – пошукайте клуб у вашому місті, ви будете приємно здивовані кількістю таких активностей.

Вибирайте зручний за часом і місцем розташування – і вперед!

Слухайте ваш організм

Не всім підходить біг вранці. І біг вечорами теж підходить не всім.

Бігайте тоді, коли вам це подобається, тому що тренування повинна бути задоволенням, але ніяк не покаранням.

Ставитеся до бігу серйозно

Якщо біг здається вам занадто марною тратою часу, ви завжди можете доповнити його чомусь- слухайте подкасти або аудіокниги, навіть просто музику, яка вам подобається. Вийде два в одному – фізична вправа і приємний або корисне дозвілля.

Харчування

Вписуючи біг в свій розклад, ви погоджуєтесь одночасно змінити свій підхід до харчування, інакше у вас просто не буде сил та енергії на це.

До речі, це також може допомогти звільнити час в розкладі – замість походів у фастфуд або в кафе на бізнес-ланч ви зможете приносити готову їжу з дому, а решту часу приділяти тренуванням.

А щоб не витрачати час на приготування їжі, якщо вам це не до душі, – зверніться до сервіси доставки готового харчування.

Уникайте нічних перекусів і обов’язково снідайте – це дійсно так важливо, як говорять лікарі.

Сон

Всі про нього знають, але не всі роблять.

  • Спіть досить – так ваш організм заряджається і отримує сили.
  • Жертвувати сном заради тренувань – згубно, такий спорт не принесе ні здоров’я, ні задоволення.
  • Краще бігати вечорами перед сном, ніж вставати на пару годин раніше заради тренування.

Мотивація

Ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся, скільки в світі бігунів.

Любителів і професіоналів – всюди, їх дуже багато. Саме тому існує цілий сегмент літератури, натхненної історіями успіху таких спортсменів.

Одні просто взялися з силами і почали бігати навколо будинку, а інші не кинули свій улюблений спорт навіть під час війни, в окупованих містах, і домоглися олімпійських успіхів.

Почитайте хоча б пару історій про бігунах – це дуже мотивує і доводить, що всі кордони тільки у нас в голові.

Забіги

Зареєструйтеся на забіг – марафони, напівмарафони, благодійні акції.

Не так важливо прийти першим, як просто взяти участь – це неймовірна енергія від натовпу втікачів однодумців і свободи під вашими ногами.

Завжди в строю

Їдете у відрядження чи відпустку? Біг на роботі – це точно про відрядження.

Візьміть з собою кросівки. Так ви зможете не збитися з ритму, а заодно познайомитися з новою місцевістю.

Наставник

Як почати бігати з нуля? Зверніться за допомогою. Тренер з бігу може допомогти з підтримкою мотивації та проходженням вашої мети. Крім того, тренер зможе скласти персональний план тренувань і підлаштувати навантаження і техніку бігу під ваші особливості, що особливо важливо на початкових етапах.

Віддалена робота

Якщо ви працюєте в офісі, спробуйте взяти часткову удаленку – хоча б на один день.

Заощаджений від проїзду до офісу і назад можна буде витратити на невеликий забіг і бігати вранці – чим не тренування?

Ще можна злегка змінити графік роботи, зсунувши його, наприклад, на годину – обговоріть з керівництвом таку можливість, якщо це допоможе вам більше часу приділяти собі і бігу.

Зміна роботи

Так, звучить радикально. Але якщо ваша робота настільки щільно займає ваше життя, що викроїти годинку на своє здоров’я і таку дрібницю, як бажані пробіжки, не представляється можливим – чи варто воно того?

Робота займає багато часу в нашому житті і забирає багато сил, але все ж життя не крутиться навколо неї. Так що якщо ви давно замислювалися про це, але вам не вистачало рішучості і особливого знака – нехай це буде він.

Почати бігати простіше, ніж здається, – дерзайте!